Logo
18
Wrzesień
2017

WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE – Grupy „BIEDRONKI”, „MISIE”, „WRÓBELKI”, „KRASNALE”, „SOWY” – 18.09.2017 r.

 

W miniony poniedziałek, 18 września, tuż po śniadaniu dzieci z całego przedszkola wraz ze swoimi paniami wyruszyły na dydaktyczną wycieczkę, której celem było zapoznanie się z przepisami ruchu drogowego. Podczas spaceru ulicami i uliczkami osiedla, przedszkolaki dowiedziały się o i zastosowały w praktyce bezpieczne zasady przechodzenia przez jezdnię, wyszukiwały i nazywały poszczególne znaki drogowe, obserwowały zmieniającą się sygnalizację świetlną. Bystry wzrok pozwolił maluchom i starszakom dostrzec różne zachowania pieszych i ocenić, które z nich były prawidłowe, a które nie. Po powrocie do przedszkola dzieci z wielkim przejęciem podzieliły się swoimi spostrzeżeniami.