Logo
22
Maj
2020

Tydzień muzyczny u MISIÓW – 18-22.05.2020

W tym tygodniu mieliśmy niewątpliwą przyjemność wybrać się do krainy pełnej muzyki – Raju Instrumentów Muzycznych. Na początku przypomnieliśmy nazwy podstawowych instrumentów, następnie nauczyliśmy się odróżniać wydawane przez nie dźwięki. Nieobce są nam również takie miejsca jak filharmonia czy teatr muzyczny, w których prym wiedzie orkiestra pod batutą dyrygenta. Misie tworzyły pod czujnym okiem rodziców własne przyrządy do gry – gitary! Porozmawialiśmy także o utworach, które w zależności od swojej linii melodycznej mogą budzić w człowieku rozmaite emocje, od radości, przez smutek, aż po złość. Na koniec nie zapomnieliśmy o rozmowie na temat zmysłu słuchu i narządach, które pozwalają nam słyszeć – uszach.

Bez muzyki człowiek nie mógłby żyć… To był niesamowity czas w świecie dźwięków, jeszcze odwiedzimy go nie raz!